simple membership - en to nl translation catalogue (158 entries)

en: You are not allowed to view this content
nl: Je mag deze inhoud niet zien

en: You need to login to view this content.
nl: Je moet je aanmelden om deze inhoud te bekijken

en: Registration Successful.
nl: Registratie gelukt

en: Please correct the following:
nl: Corrigeer de volgende:

en: Aready taken
nl: Reeds ingenomen

en: Available
nl: Beschikbaar

en: User Not Found.
nl: Gebruiker niet gevonden.

en: Password Empty or Invalid.
nl: Wachtwoord leeg of ongeldig.

en: Account is inactive.
nl: Account is inactief.

en: You are logged in as:
nl: Je bent ingelogd als:

en: Logged Out Successfully.
nl: met succes afgemeld

en: Session Expired.
nl: Sessie is verlopen

en: Invalid User Name
nl: Gebruiker niet gevonden.

en: Bad Cookie Hash
nl: Slechte cookie hash

en: Wordpress account exists with given user name. But given email doesn't match.
nl: Wordpress account bestaat met deze gebruikersnaam, maar het opgegegeven e-mail is niet juist

en: Wordpress account exists with given email. But given user name doesn't match.
nl: Wordpress account bestaat met deze e-mail, maar de gebruikersnaam stemt niet overeen

en: User name is required
nl: Gebruikersnaam vereist

en: User name already exists.
nl: Gebruikersnaam bestaat reeds

en: Password is required
nl: Wachtwoord vereist

en: Password mismatch
nl: Wachtwoord stemt niet oveen

en: Email is required
nl: E-mail is vereist

en: Email is invalid
nl: E-mail is ongeldig

en: Email is already used.
nl: E-mail bestaat reeds

en: Member since field is invalid
nl: Lid sedert veld is niet geldige

en: Subscription starts field is invalid
nl: Inschrijving start op veld is ongeldig

en: Gender field is invalid
nl: Geslacht veld is ongeldig

en: Account state field is invalid
nl: Account status veld is ongeldig

en: Please
nl: A.u.b.

en: Login
nl: Aanmelden

en: Please correct the following
nl: Corrigeer de volgende:

en: Membership Level Couldn't be found.
nl: Lidmaatschapniveau kan niet gevonden worden

en: Email Address Not Valid.
nl: E-mail is ongeldig

en: New password has been sent to your email address.
nl: Er werd een nieuw wachtwoord verzonden naar je e-mail adres

en: Subscriptoin duration must be > 0.
nl: Inschrijvingsduur moet > 0

en: Member
nl: Lid

en: Members
nl: Leden

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Familienaam

en: Email
nl: E-mail

en: Membership Level
nl: Lidmaatschapniveau

en: Subscription Starts
nl: Inschrijving start op

en: Account State
nl: Account status

en: Delete
nl: Wis

en: No Member found.
nl: Geen lid gevonden

en: Membership Level Creation Successful.
nl: Lidmaatschapniveau met succes aangemaakt

en: Updated Successfully.
nl: Met succes geupdated

en: Membership Levels
nl: Lidmaatschapniveaus

en: Role
nl: Rol

en: Subscription Valid For
nl: Inschrijving geldig voor

en: Plugin Documentation
nl: Plugin documentatie

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Enable Free Membership
nl: Laat Gratis Lidmaatschap toe

en: Enable/disable registration for free membership level
nl: Registratie voor gratis lidmaatschapniveau aan-/uitzetten

en: Free Membership Level ID
nl: Gratis lidmaatschapniveau ID

en: Assign free membership level ID
nl: Toekennen gratis lidmaatschapniveau ID

en: Hide Adminbar
nl: Verberg administratiebalk

en: WordPress shows an admin toolbar to the logged in users of the site. Check this box if you want to hide that admin toolbar in the fronend of your site.
nl: Wordpress toont een beheerdersbalk aan de aangemelde gebruikers. Vink dit vakje als je de beheerdersbalk wil verbergen op je website

en: Pages Settings
nl: Pagina instellingen

en: Login Page URL
nl: URL van aanmeldpagina

en: Registration Page URL
nl: URL van inschrijvingspagina

en: Join Us Page URL
nl: URL van Sluit je aan pagina

en: Edit Profile Page URL
nl: URL van Bewerk profiel pagina

en: Password Reset Page URL
nl: URL van wachtwoord reset pagina

en: Test & Debug Settings
nl: Test & Debug instellingen

en: Enable Sandbox Testing
nl: Laat het Sandbox testen toe

en: Enable this option if you want to do sandbox payment testing.
nl: Kies deze optie als je sandbox betaling testen wil toepassen

en: Email Misc. Settings
nl: Verschillende instellingen voor e-mail

en: From Email Address
nl: E-mail “Van” adres

en: Email Settings (Prompt to Complete Registration )
nl: E-mail instellingen (de vraag om de inschrijving te vervolledigen)

en: Email Subject
nl: e-mail onderwerp

en: Email Body
nl: e-mail body

en: Email Settings (Registration Complete)
nl: E-mail instellingen ( Registratie Volledig)

en: Send Notification To Admin
nl: Stuur een bericht naar Admin

en: Send Email to Member When Added via Admin Dashboard
nl: Stuur een e-mail naar lid als toegevoegd via het Admin Dashboard

en:  Email Settings (Account Upgrade Notification)
nl: e-mail instellingen (Account upgrade bericht)

en: Not a Member?
nl: Geen lid?

en: Join Us
nl: Vervoeg ons

en: Active
nl: Actief

en: Inactive
nl: Niet actief

en: Pending
nl: Hangend

en: Expired
nl: Verlopen

en: Never
nl: Nooit

en: Registration
nl: Inschrijving

en: Member Login
nl: Lid aanmelden

en: Profile
nl: Profiel

en: Password Reset
nl: Wachtwoord reset

en: You are not logged in.
nl: Je bent niet aangemeld

en: Simple WP Membership Protection
nl: Eenvoudige WP lidmaatschap bescherming

en: Simple Membership Protection options
nl: Eenvoudig Lidmaatschap bescherming opties

en: Do you want to protect this content?
nl: Wil je deze inhoud afschermen?

en: Select the membership level that can access this content:
nl: Kies het lidmaatschapniveau dat toegang mag hebben tot deze inhoud:

en: Display SWPM Login.
nl: Toon SWPM aanmelden

en: SWPM Login
nl: SWPM aanmelden

en: WP Membership
nl: WP lidmaatschap

en: Settings
nl: Instellingen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Repeat Password
nl: Herhaal wachtwoord

en: Gender
nl: Geslacht

en: Phone
nl: Telefoon

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Stad

en: State
nl: Staat

en: Zipcode
nl: Postcode

en: Country
nl: Land

en: Company
nl: Bedrijf

en: Register
nl: Registreren

en: Add Member
nl: Lid toevoegen

en: Create a brand new user and add it to this site.
nl: Maak een volledig nieuwe gebruiker aan en voeg het toe aan deze website

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: (required)
nl: (verplicht)

en: Add New Member
nl: Voeg een nieuw lid toe

en: Create new membership level.
nl: Maak een nieuw lidmaatschap niveau aan.

en: Membership Level Name
nl: Lidmaatschapniveaunaam

en: Default WordPress Role
nl: Standaard Wordpress Rol

en: Subscription Duration
nl: Duur van het lidmaatschap

en: No Expiry
nl: Geen vervaldatum

en: Add New Membership Level
nl: Voeg nieuw lidmaatschapniveau toe

en: Edit Member
nl: Aanpassen Lidgegevens

en: Edit existing member details.
nl: Aanpassen details van bestaand lid

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Edit User
nl: Bewerk gebruikerdata

en: Edit membership level
nl: Bewerk lidmaatschapniveau

en: Edit membership level.
nl: Bewerk lidmaatschapniveau.

en: Edit Membership Level
nl: Bewerk lidmaatschapniveau

en: Simple WP Membership::Members
nl: Eenvoudig WP lidmaatschap::Leden

en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

en: search
nl: zoek

en: Simple WP Membership::Membership Levels
nl: Eenvoudige WP lidmaatschap::Lidmaatschapniveau’s

en: Membership level
nl: Lidmaatschapniveau

en: Manage Content Production
nl: Beheer de productie van de inhoud

en: Example Content Protection Settings
nl: Voorbeeld van Inhoud beveiliging instellingen

en: (twice, required)
nl: (tweemaal, verplicht)

en: Strength indicator
nl: sterkte indicator

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
nl: Tip : Het wachtwoord moet tenminste zeven karakters lang zijn. Om het nog sterker te maken gebruik je hoofd- en gewone letters, cijfers en symbolen zoals ! “ ? $ % ^ &amp; ).

en: Account Status
nl: Status van de Account

en: Member Since
nl: Lid sedert

en: Simple WP Membership::Settings
nl: Eenvoudige WP lidmaatschap::Instellingen

en: PayPal Integration Settings
nl: Instellingen voor PayPal integratie

en: Generate the "Advanced Variables" Code for your PayPal button
nl: Genereer de “Geavanceerde Variabelen” Code voor je PayPal knop

en: Enter the Membership Level ID
nl: Geef het lidmaatschapniveau ID

en: Generate Code
nl: Genereer Code

en: Generate a Registration Completion link
nl: Genereer een link naar Inschrijving volledig

en: You can manually generate a registration completion link here and give it to your customer if they have missed the email that was automatically sent out to them after the payment.
nl: Je kan hier manueel een inschrijving volledig link genereren en het aan je klant geven als ze de e-mail niet gezien hebben dat automatisch verstuurd werd nadat ze betaald hadden.

en: Generate Registration Completion Link
nl: Genereer een ‘Inschrijving Volledig’ link

en: OR
nl: OF

en: For All Pending Registrations
nl: Voor alle hangende inschrijvingen

en: Registration Completion Links Will Appear Below:
nl: De inschrijving Volledig links zullen hieronder verschijnen:

en: Send Registration Reminder Email too
nl: Stuur ook een ‘inschrijving herinnering e-mail’

en: Submit
nl: Insturen

en: Email Address
nl: E-mail adres

en: Reset Password
nl: Reset wachtwoord

en: Logged in as
nl: Aangemeld als

en: Membership
nl: Lidmaatschap

en: Account Expiry
nl: Vervaldatum Account

en: Logout
nl: Afmelden

en: Remember Me
nl: Herinner me

en: Forgot Password
nl: Wachtwoord vergeten
