Simple Membership - en to da_DK translation catalogue (193 entries)

en: You need to login to view this content.
da_DK: Du skal logge ind for at se dette indhold.

en: You are not allowed to view this content
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se dette indhold.

en: You do no have permission to view rest of the content
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se resten af indholdet.

en: You need to login to view the rest of the content.
da_DK: Du skal logge ind for at se resten af indholdet.

en: Registration Successful.
da_DK: Du er nu registreret.

en: Please correct the following:
da_DK: Korriger venligst følgende:

en: Already taken
da_DK: Anvendes allerede af en anden.

en: Available
da_DK: Ledig

en: User Not Found.
da_DK: Bruger ikke fundet.

en: Password Empty or Invalid.
da_DK: Kodeord er tomt eller ugyldigt.

en: Account is inactive.
da_DK: Kontoen er inaktiv.

en: Account has expired.
da_DK: Kontoen er udløbet.

en: You are logged in as:
da_DK: Du er logget ind som:

en: Logged Out Successfully.
da_DK: Du er nu logget ud.

en: Session Expired.
da_DK: Session udløbet.

en: Invalid User Name
da_DK: Ugyldigt brugernavn

en: Sorry! Something went wrong
da_DK: Beklager. Noget gik galt.

en: Membership Level
da_DK: Medlemskatergori

en: Membership Levels
da_DK: Medlemskategorier

en: Name
da_DK: Navn

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Count
da_DK: Antal

en: Updated!
da_DK: Opdateret.

en: Wordpress account exists with given user name. But given email doesn't match.
da_DK: Wordpress kontoen er oprettet, men email adressen matcher ikke.

en: Wordpress account exists with given email. But given user name doesn't match.
da_DK: Email adressen matcher en Wordpress konto, men ikke denne.

en: User name is required
da_DK: Brugernavn er påkrævet

en: User name contains invalid character
da_DK: Brugernavn indeholder ugyldige karakterer.

en: User name already exists.
da_DK: Brugernavnet eksisterer allerede.

en: Password is required
da_DK: Kodeord er påkrævet.

en: Password mismatch
da_DK: Kodeordene matcher ikke.

en: Email is required
da_DK: Email er påkrævet.

en: Email is invalid
da_DK: Ugyldig email.

en: Email is already used.
da_DK: Email er allerede i brug.

en: Member since field is invalid
da_DK: Medlem siden feltet er ugyldigt.

en: Access starts field is invalid
da_DK: Adgangsfeltet er ugyldigt.

en: Gender field is invalid
da_DK: Kønsfeltet er ugyldigt.

en: Account state field is invalid
da_DK: Kontostatus feltet er ugyldigt.

en: Invalid membership level
da_DK: Ugyldigt medlemskategori.

en: Registration Successful.
da_DK: Registrering fuldendt.

en: Please
da_DK: Venligst

en: Please correct the following
da_DK: Ret venligst følgende:

en: Membership Level Couldn't be found.
da_DK: Medlemskategorien findes ikke.

en: Email Address Not Valid.
da_DK: Email adressen er ugyldig.

en: New password has been sent to your email address.
da_DK: Et nyt kodeord er blevet sendt til din email adresse.

en: Date format is not valid.
da_DK: Datoformatet er ugyldigt.

en: Access duration must be > 0.
da_DK: Tidsbegrænsningen skal være større end 0.

en: Member
da_DK: Medlem

en: Members
da_DK: Medlemmer

en: User Name
da_DK: Brugernavn

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Access Starts
da_DK: Adgang starter

en: Account State
da_DK: Konto status

en: Delete
da_DK: Slet

en: No Member found.
da_DK: Ingen medlemmer fundet.

en: Membership Level Creation Successful.
da_DK: Oprettelsen af medlem er fuldendt.

en: Updated Successfully.
da_DK: Opdatering er fuldendt.

en: Role
da_DK: Rolle

en: Access Valid For/Until
da_DK: Adgang gyldig i / indtil

en: Plugin Documentation
da_DK: Plugin dokumentation

en: General Settings
da_DK: Generel opsætning

en: Enable Free Membership
da_DK: Tillad gratis medlemskab.

en: Enable/disable registration for free membership level
da_DK: Tillad / stop registrering af gratismedlemskaber.

en: Free Membership Level ID
da_DK: Gratis medlemskab niveau

en: Assign free membership level ID
da_DK: Tildel gratis medlemskab niveau

en: Enable More Tag Protection
da_DK: Tillad beskyttelse af flere tags.

en: Enables or disables "more" tag protection in the posts and pages. Anything after the More tag is protected. Anything before the more tag is teaser content.
da_DK: Tillad eller stop "more" tag beskyttelse in indlæg og sider. Alt efter 'mere' tag vil være beskyttet. Alt før 'mere' tag kan ses.

en: Hide Adminbar
da_DK: Skjul administrationsværktøjslinie

en: WordPress shows an admin toolbar to the logged in users of the site. Check this box if you want to hide that admin toolbar in the fronend of your site.
da_DK: WordPress viser en administrationsværktøjslinie til brugere der er logget på på denne side. Marker hvis du ønsker at skjule administrationsværktøjslinien.

en: Default Account Status
da_DK: Normalt konto status

en: Select the default account status for newly registered users. If you want to manually approve the members then you can set the status to "Pending".
da_DK: Vælg den normale konto status for nyregistrerede brugere. Hvis du ønsker at godkende medlemmerne manuelt, kan du sætte status som  "Afventer".

en: Pages Settings
da_DK: Sideopsætning

en: Login Page URL
da_DK: Login side URL

en: Registration Page URL
da_DK: Registreringsside URL

en: Join Us Page URL
da_DK: Bliv medlem side URL

en: Edit Profile Page URL
da_DK: Skift profilside URL

en: Password Reset Page URL
da_DK: Kodeord reset side URL

en: Test & Debug Settings
da_DK: Test & fejlrettelser indstillinger

en: Enable Sandbox Testing
da_DK: Tillad sandbox test

en: Enable this option if you want to do sandbox payment testing.
da_DK: Tillad denne hvis du vil teste i sandbox.

en: Email Misc. Settings
da_DK: Diverse email indstillinger

en: From Email Address
da_DK: Afsender email adresse

en: Email Settings (Prompt to Complete Registration )
da_DK: Email indstillinger (spørg for at færdiggøre registrering)

en: Email Subject
da_DK: Email emne

en: Email Body
da_DK: Email tekst

en: Email Settings (Registration Complete)
da_DK: Email indstillinger (fuldendt registrering)

en: Send Notification To Admin
da_DK: Send besked til administrator

en: Send Email to Member When Added via Admin Dashboard
da_DK: Send email til medlem som tilføjes via administrationskontrolpanelet.

en:  Email Settings (Account Upgrade Notification)
da_DK: Email indstillinger (besked om kontoopgradering)

en: Not a Member?
da_DK: Ikke medlem?

en: Join Us
da_DK: Meld dig ind

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Inactive
da_DK: Inaktiv

en: Pending
da_DK: Afventer

en: Expired
da_DK: Udløbet

en: Never
da_DK: Aldrig

en: Registration
da_DK: Registrering

en: Member Login
da_DK: Medlemslogin

en: Profile
da_DK: Profil

en: Password Reset
da_DK: Kodeord reset

en: You are not logged in.
da_DK: Du er ikke logget ind.

en: Simple WP Membership Protection
da_DK: Simple WP Membership beskyttelse

en: Simple Membership Protection options
da_DK: Simple Membership Protection valgmuligheder

en: Do you want to protect this content?
da_DK: Vil du beskytte dette indhold?

en: Select the membership level that can access this content:
da_DK: Vælg medlemskategori der kan tilgå dette indhold:

en: WP Membership
da_DK: WP medlemskab

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Add-ons
da_DK: Plugin

en: Password
da_DK: Kodeord

en: Repeat Password
da_DK: Gentag kodeord

en: Register
da_DK: Registrer

en: Add Member
da_DK: Tilmeld medlem

en: Create a brand new user and add it to this site.
da_DK: Tilmeld helt ny bruger til denne hjemmeside.

en: User name
da_DK: Brugernavn

en: (required)
da_DK: (påkrævet)

en: E-mail
da_DK: Email

en: (twice, required)
da_DK: (to gange, påkrævet)

en: Strength indicator
da_DK: Styrkeindikator

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
da_DK: Råd: Kodeordet skal være mindst syv karakterer langt. For at gøre det stærkere, brug store og små bogstaver, tal og symboler som ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Account Status
da_DK: Kontostatus

en: Add New Member
da_DK: Tilmeld nyt medlem

en: Simple WP Membership::Settings
da_DK: Simple WP Membership indstillinger

en: Some of the simple membership plugin's addon settings and options will be displayed here (if you have them)
da_DK: Nogle af de Simple Membership plugin indstillinger vil blive vist her (hvis du har dem).

en: Create new membership level.
da_DK: Opret ny medlemskategori.

en: Membership Level Name
da_DK: Medlemskategori navn

en: Default WordPress Role
da_DK: Standard WordPress rolle

en: Access Duration
da_DK: Adgangsvarighed

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled
da_DK: Intet udløb (adgang til denne medlemskategori vil ikke udløbe med mindre den slettes).

en: Expire After
da_DK: Udløber efter

en: Days (Access expires after given number of days)
da_DK: Dage (adgang udløber efter et givent antal dage)

en: Weeks (Access expires after given number of weeks
da_DK: Uger (adgang udløber efter et givent antal uger)

en: Months (Access expires after given number of months)
da_DK: Måneder (adgang udløber efter et givent antal måneder)

en: Years (Access expires after given number of years)
da_DK: År (adgang udløber efter et givent antal år)

en: Fixed Date Expiry
da_DK: Fast udløbsdato

en: (Access expires on a fixed date)
da_DK: (Adgang udløber på en bestemt dato)

en: Access to older posts.
da_DK: Adgang til ældre indlæg.

en: Only allow access to posts published after the user's join date.
da_DK: Tillad kun adgang til indlæg udgivet efter brugerens indmeldelsesdato.

en: Add New Membership Level
da_DK: Opret ny medlemskategori.

en: Simple WP Membership::Add-ons
da_DK: Simple WP Membership :: Plugin

en: Simple WP Membership::Categories
da_DK: Simple WP Membership :: Kategorier

en: First of all, globally protect the category on your site by selecting "General Protection" from the drop-down box below and then select the categories that should be protected from non-logged in users.
da_DK: Vælg ført global beskyttelse af kategorien på din internetside ved at vælge "General Protection" fra dropdown boksen nedenfor, og vælg så de kategorier som skal beskyttes mod brugere, der ikke er logget ind.

en: Next, select an existing membership level from the drop-down box below and then select the categories you want to grant access to (for that particular membership level).
da_DK: Vælg derefter en eksistererende medlemskategori fra dropdown boksen herunder, og vælg så de kategorier du ønsker at give medlemskategorien adgang til.

en: Edit Member
da_DK: Ret medlem

en: Edit existing member details.
da_DK: Ret eksisterende medlemsindstillinger.

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: (twice, leave empty to retain old password)
da_DK: (to gange, efterlad tomt for at bevare nuværende kodeord)

en: Notify User
da_DK: Send besked til bruger

en: Edit User
da_DK: Ret bruger

en: Edit membership level
da_DK: Ret medlemskategori

en: Edit membership level.
da_DK: Ret medlemskategori.

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled)
da_DK: Intet udløb (adgang til denne kategori udløber ikke med mindre kategorien slettes).

en: Weeks (Access expires after given number of weeks)
da_DK: Uger (adgang udløber efter et givent antal uger)

en: Protect Older Posts (optional)
da_DK: Beskyt ældre indlæg (valgfrit)

en: Only allow access to protected posts published after the members's join date.
da_DK: Beskyt kun adgang til beskyttede indlæg udgivet efter medlemmets indmeldelsesdato.

en: Edit Membership Level
da_DK: Ret medlemskategori

en: Simple WP Membership::Members
da_DK: Simple WP Membership :: Medlemmer

en: Add New
da_DK: Opret ny

en: search
da_DK: søg

en: Simple WP Membership::Membership Levels
da_DK: Simple WP Membership :: Medlemskategori

en: Membership level
da_DK: Medlemskategori

en: Manage Content Production
da_DK: Håndter indholdsproduktion

en: Category Protection
da_DK: Kategoribeskyttelse

en: Example Content Protection Settings
da_DK: Eksempel på indstillinger af indholdsbeskyttelse

en: Gender
da_DK: Køn

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Street
da_DK: Gade

en: City
da_DK: By

en: State
da_DK: Stat

en: Zipcode
da_DK: Postnummer

en: Country
da_DK: Land

en: Company
da_DK: Virksomhed

en: Member Since
da_DK: Medlem siden

en: PayPal Integration Settings
da_DK: PayPal integrationsindstillinger

en: Generate the "Advanced Variables" Code for your PayPal button
da_DK: Generer "avancerede muligheder" kode til din PayPal knap

en: Enter the Membership Level ID
da_DK: Indtast medlemskategori ID

en: Generate Code
da_DK: Generer kode

en: Generate a Registration Completion link
da_DK: Generer et registrering komplet link

en: You can manually generate a registration completion link here and give it to your customer if they have missed the email that was automatically sent out to them after the payment.
da_DK: Du kan generere et registrering komplet link manuelt her og give det til dit medlem, hvis medlemmet ikke har emailen, som blev sendt automatisk umiddelbart efter betaling.

en: Generate Registration Completion Link
da_DK: Generer registrering komplet link

en: OR
da_DK: ELLER

en: For All Pending Registrations
da_DK: For alle afventende registreringer

en: Registration Completion Links Will Appear Below:
da_DK: Registrering komplet links vil fremgå herunder:

en: Send Registration Reminder Email too
da_DK: Send også email med registreringspåmindelse

en: Submit
da_DK: Send

en: Update
da_DK: Opdater

en: Email Address
da_DK: Email adresse

en: Reset Password
da_DK: Opdater kodeord

en: Logged in as
da_DK: Logged ind som

en: Membership
da_DK: Medlemskab

en: Account Expiry
da_DK: Kontoudløb

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Remember Me
da_DK: Husk mig

en: Forgot Password
da_DK: Glemt kodeord
